Oslava/35,6: Porovnání verzí

Z Smutné jezy
(Založena nová stránka s textem „[http://nebezpecnejezy.cz/jez-Reka-Oslava-ricni-km-356-Povodi-Moravy.aspx?ID=139 Záznam na nebezpecnejezy.cz] Soubor:Oslava, jez 35,6, 15. 8. 2019.jpg|…“)
 
(doplnění jmen)
 
(Nejsou zobrazeny 2 mezilehlé verze od stejného uživatele.)
Řádek 3: Řádek 3:
 
[[Soubor:Oslava, jez 35,6, 15. 8. 2019.jpg|náhled|Oslava, jez 35,6, stav 15. 8. 2019]]
 
[[Soubor:Oslava, jez 35,6, 15. 8. 2019.jpg|náhled|Oslava, jez 35,6, stav 15. 8. 2019]]
  
Dopoledne 8. 4. 1995 se zde při splouvání za zvýšeného stavu utopili dva trempi. O události napsal jejich kamarád Kecal píseň „Kdo ví“ (č. 5 na albu m0rbit bez cukru).
+
Dopoledne 8. 4. 1995 se zde při splouvání za zvýšeného (nikoli extra vysokého) stavu utopili dva trempi. O události napsal jejich kamarád Kecal píseň „Kdo ví“ (č. 5 na albu m0rbit bez cukru).
 +
 
 +
Starší utopený (Jára) údajně frajeřil před mladým háčkem (slečnou) a jeli z voleja. Válec loď (asi Pálava?) zastavil a cvaknul. Háček patrně vypadl na hraně, vyplaval brzy. Kormidelník zmizel pod hladinou, prý infarkt. První pokus o záchranu proběhl pomocí lidského řetězu, bohužel poslední článek neudržel trhnutí při zachycení těla, vysmekl se <!--
 +
Hušťor: Nevim zda se Dalibor dobrovolně pustil.
 +
Pro Kotěnu je to traumatický zážitek dodnes, myslí si, že ho neudržela.
 +
--> a už se nedostal z válce, tedy druhý mladší utopený (Dalibor) je zachránce. Lano, na kterém se nakonec pod jez vrhnul Kecal, bohužel sehnali příliš pozdě ... Obecně vybavení výpravy bylo mizerné (snad jen jedna vesta?)
  
 
[[Soubor:Pomníček, Oslava 35,6, 15. 8. 2019.jpg|náhled|Pomníček u jezu, Oslava 35,6, stav 15. 8. 2019]]
 
[[Soubor:Pomníček, Oslava 35,6, 15. 8. 2019.jpg|náhled|Pomníček u jezu, Oslava 35,6, stav 15. 8. 2019]]
 +
 +
Text na pomníčku:
 +
 +
<blockquote>D. ŠEVČÍK
 +
 +
* 4. 6. 1970 † 8. 4. 1995
 +
 +
J. KYSELA
 +
 +
* 5. 10. 1965 † 8. 4. 1995
 +
 +
VZPOMÍNAJÍ KAMARÁDI</blockquote>

Aktuální verze z 8. 10. 2019, 08:56

Záznam na nebezpecnejezy.cz

Oslava, jez 35,6, stav 15. 8. 2019

Dopoledne 8. 4. 1995 se zde při splouvání za zvýšeného (nikoli extra vysokého) stavu utopili dva trempi. O události napsal jejich kamarád Kecal píseň „Kdo ví“ (č. 5 na albu m0rbit bez cukru).

Starší utopený (Jára) údajně frajeřil před mladým háčkem (slečnou) a jeli z voleja. Válec loď (asi Pálava?) zastavil a cvaknul. Háček patrně vypadl na hraně, vyplaval brzy. Kormidelník zmizel pod hladinou, prý infarkt. První pokus o záchranu proběhl pomocí lidského řetězu, bohužel poslední článek neudržel trhnutí při zachycení těla, vysmekl se a už se nedostal z válce, tedy druhý mladší utopený (Dalibor) je zachránce. Lano, na kterém se nakonec pod jez vrhnul Kecal, bohužel sehnali příliš pozdě ... Obecně vybavení výpravy bylo mizerné (snad jen jedna vesta?)

Pomníček u jezu, Oslava 35,6, stav 15. 8. 2019

Text na pomníčku:

D. ŠEVČÍK

* 4. 6. 1970 † 8. 4. 1995

J. KYSELA

* 5. 10. 1965 † 8. 4. 1995

VZPOMÍNAJÍ KAMARÁDI